Collie shows 2015 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 11.1. KV Kajaani Waldemar Mrowiec Puola Elena Ruskovaara 25.11.
9.12.
35
40
35
40
PK 63
LK 13
Ellygene´s Aragon
Clingstone´s Make My Day
su 11.1 Lahti Maija Sylgrén Irina Poletaeva 31.10.
14.12.
30
36
30
36
PK 19
LK 29
Kia Karnival Di Cambiano
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
su 18.1. Ilomantsi Tanya Ahlman-Stockmari Tanya Ahlman-Stockmari 17.12. 35 32 PK 18
LK 6
Black Mimi´s Madame Mim
Cinnaberry´s Ice Flower
la 24.1. KV Turku Eva Eriksson, Ruotsi Leila Kärkäs 27.11.
18.12.
38
43
33
38
PK 53
LK 18
Silverlady´s Destination
Clingstone´s Make My Day
su 22.3. KV Lahti Mandy Schelbach, Australia Juha Putkonen 26.1.
16.2.
40
45
35
40
PK 76
LK 39
Silverlady´s Destination
Clingstone´s Make A Cake
la 28.3. KV Turku Marit Sunde, Tanska Susanne Naprwanik, Itävalta 15.2.
28.2.
39
45
35
39
PK 45
LK 31
Ellygene´s Aragon
Clingstone´s Make My Day
ma 6.4. Lappeenranta/
Imatra
Tuula-Maija Tammelin Tuula-Maija Tammelin 6.3.
13.3.
36
55
36
55
PK 57
LK 30
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Qiana Qinnie
la 11.4. KV Vaasa Birte Scheel, Tanska Maija Sylgrén 9.2.
9.3.
16.3.
37
42
60
32
37
60
PK 51
LK 12
Carnoustie´s Nefertiti
Timonan Veronica Velvet
su 19.4. Outokumpu Irina Poletaeva Saija Juutilainen 18.2.
18.3.
32
35
30
32
PK 37
LK 9
Evergrey´s Full Of Love
Sandcastle´s Pretty In Pink
la 2.5. KV Tampere Carin Åkesson, Ruotsi Carin Åkesson, Ruotsi 25.2.
30.3.
5.4.
39
45
70
35
40
70
PK 48
LK 28
Silverlady´s Destination
Clingstone´s Make My Day
la 9.5. Harjavalta Iuza Beradze, Tsekki Iuza Beradze, Tsekki 31.3.
10.4.
35
35
32
32
PK 68
LK 24
Atendus Nothing But Blue
Koiruuksien Meri Tähti
to 14.5. Helsinki, PK-tapahtuma Tarja Löfman Otakar Vondrous, Tsekki 15.4. 32 24 PK 48
LK 28
Merry Moonrays´s Charming Ariel
Timonan Viking Viggo
la 16.5. KV Varkaus Lena Danker Maria Draganescu, Romania 5.4.
15.4.
38
45
33
40
PK 40
LK 13
Corydon Catch Me Driftin
Sandcastle´s Save The King
su 17.5. Rauma Tim Thomas, Australia Tim Thomas Australia 22.3.
12.4.
32
37
30
35
PK 42
LK 24
Silverlady´s Destination
Koiruuksien Kata Pultti
la 23.5. KV Helsinki Elena Ruskovaara Bo Wiberg, Ruotsi 23.3.
27.4.
30.4.
40
45
50
34
40
50
PK 33
LK 22
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 24.5. KV Hamina Harri Lehkonen Harri Lehkonen 27.4. 42 37 PK 21
LK 22
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Viking Viggo
su 24.5. Keuruu Jaana Hartus Jaana Hartus 23.4.
6.5.
32
38
38
33
PK 50
LK 8
Soonist So Far So Good
Timonan Urban Uranus
la 30.5. Iitti Marianne Holm Markku Kipinä 30.4. 35 30 PK 15
LK 16
Saruskan Rain In My Heart
Calibra´s Dream Veawer
su 31.5. Mänttä-Vilppula Matti Luoso Matti Luoso 24.4.
29.4.
34
50
28
50
PK 34
LK 14
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
la 6.6. Riihimäki Zoran Brankovic, Serbia Ligita Zake, Latvia 28.2.
31.3.
30.4.
17.5.
28
33
38
45
28
33
38
45
PK 58
LK 27
Marcol Flash Out Of Blue
Timonan Veronica Velvet
la 6.6. Keitele Pirjo Aaltonen Pirjo Aaltonen 6.5. 35 32 PK 9
LK 5
Soonist So Far So Good
la 6.6. Muhos Birgitta Svarstad, Ruotsi Birgitta Svarstad, Ruotsi 20.4.
4.5.
35
40
30
40
PK 54
LK 11
Carnoustie´s Cleopatra
Melodicmayhem
la 6.6. Savonlinna Matti Luoso Matti Luoso 11.5. 35 30 PK 16
LK 2
Roxier´s Snow Blue
Goldbody´s Maggie May
su 7.6. Mynämäki Lena Danker Lena Danker 11.5. 35 32 PK 25
LK 3
Black Elles Midas Touch
Helmisimpukan Kelmi
la 13.6. Salo Fiona Clarke, Irlanti Noreen Clarke, Irlanti 13.4.
13.5.
21.5.
38
40
50
35
37
50
PK 51
LK 22
Zinnia´s Summer Dream
Kiiramanna Got To Be Star
su 14.6. Alavus Juha Putkonen Juha Putkonen 20.4.
13.5.
20.5.
27
31
50
25
29
50
PK 34
LK 10
Carnoustie´s Nefertiti
Koiruuksien Kata Pultti
su 21.6. KV Rovaniemi Diane Anderson, Norja Marja Talvitie 27.4.
18.5.
22.5.
37
42
65
32
37
65
PK 33
LK 10
Silverlady´s Destination
Timonan Qiana Qinnie
la 27.6. Pieksämäki Kirsti Louhi Irina Poletaeva 20.5.
27.5.
35
50
35
50
PK 15
LK 10
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 28.6. Luumäki Erkkari Tony Iley &
Marco Walker, Iso-Britannia
Mike Vincent, Iso- Britannia 1.6. 30 25 PK 97
LK 58
Fridens Eva Langoria Of Trevery
Clingstone´s Forecasted
su 28.6. Karjaa Leila Kärkäs Nina Janger 4.5.
25.5.
33
37
29
33
PK 4
LK 5
Mejola Hand Maid
Clingstone´s Make A Cake
su 5.7. Tuusula Leila Kärkäs Leila Kärkäs 15.5.
2.6.
5.6.
35
39
50
30
34
50
PK 8
LK 16
Dispiritos Bazooka Joe
Clingstone´s Make My Day
la 11.7. Nastola John Wauben, Alankomaat John Wauben, Alankomaat 8.6. 35 32 PK 41
LK 20
Erätuvan Bat Marghietha
Cinnaberry´s Zephyr
la 11.7. KV Oulu Orietta Zilli, Italia Orietta Zilli, Italia 14.5.
11.6.
38
42
35
39
PK 59
LK 19
Veralan Caramelli
Timonan Veronica Velvet
su 12.7. KV Oulu Olga Grin, Venäjä Olga Grin, Venäjä 14.5.
11.6.
38
42
35
39
PK 48
LK 19
Carnoustie´s Nefertiti
Dane Amor Sound Of Love
su 12.7. Laukaa Paul Lawless, Irlanti Paul Lawless, Irlanti 8.6.
17.6.
34
50
29
50
PK 26
LK 15
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Chance Can Choose
la 18.7. Hyvinkää Lena Danker Lena Danker 15.5.
5.6.
35
38
35
38
PK 22
LK 6
Kia Karnival Di Cambiano
Koiruuksien Meri Tähti
la 18.7. KV Ylivieska Elena Kuleshova, Venäjä Nina Janger 14.5.
10.6.
17.6.
35
40
60
30
35
60
PK 48
LK 19
Black Mimi´s Madame Mim
Timonan Qiana Qinnie
su 19.7. KV Kemi Katarzyna Fiszdon, Puola Katarzyna Fiszdon, Puola 15.6. 38 33 PK 39
LK 14
Steadwyn Ultrachic
Clingstone´s Lap Dog
la 25.7. KV Mikkeli Paula Rekiranta Paula Rekiranta 18.5.
18.6.
25.6.
40
45
55
35
40
55
PK 23
LK 9
Corydon Catch Me Driftin
Kangasvuokon Karamelli
su 26.7. KV Helsinki Rune Fagerström Rune Fagerström 8.6.
1.7.
6.7.
42
47
55
36
42
55
PK 29
LK 13
Chestnut Hill´s Nevada Pearl
Clingstone´s Make My Day
la 1.8. KV Pori Susanna Malacrida, Italia Kirsti Louhi 28.5.
25.6.
2.7.
37
42
57
32
37
57
PK 22
LK 17
Steadwyn So Silky
Clingstone´s Forecasted
su 2.8. KV Iisalmi George Schogol, Georgia George Schogol, Georgia 1.6.
1.7.
32
40
32
40
PK 35
LK 17
Skabona Oriental Style
Melodicmayhem
su 2.8. Luumäki Tuula Savolainen Tuula Savolainen 3.7. 30 25 PK 15
LK 11
Irokon Just For Fun
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
la 8.8. Turku Maija Sylgrén Bela Siklosi, Unkari 8.6.
8.7.
32
37
30
35
PK 18
LK 16
Nightsky Gatekeeper
Clingstone´s Make My Day
la 8.8. Mäntyharju Jaana Hartus Jaana Hartus 13.7. 35 35 PK 15
LK 6
Merry Moonray´s Mona Lisa
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
la 8.8. Nokia Marianne Holm Marianne Holm 8.7. 32 28 PK 22
LK 11
Kangasvuokon Starships
Allegory Romilda
la 8.8. KV Joensuu Kevin Young, Iso-Britannia Kevin Young, Iso-Britannia 10.7.
15.7.
42
48
39
48
PK 33
LK 15
Black Kiera Of Kingly Shine Timonan Veronica Velvet
su 9.8. Joensuu Robin Searle, Iso-Britannia Robin Searle, Iso-Britannia 10.7.
15.7.
39
48
36
48
PK 27
LK 18
Hovihaukun Dream Of Pink
Timonan Veronica Velvet
la 15.8. KV Kotka Nemanja Jovanovic, Serbia Noreen Harris, Australia 19.7.
26.7.
42
50
36
50
PK 41
LK 29
Silverlady´s Escapist
Clingstone´s Make My Day
su 16.8. Kotka Sivuerkkari Helin Tenson, Viro
Micael Johansson, Ruotsi
Dina Korna, Viro 20.7. 30 25 PK 50
LK 46
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 16.8. Kajaani Nina Janger Marit Sunde, Norja 20.7. 33 28 PK 19
LK 5
Windy Forest´s Blue Moonshine
Perfect Image Blame It Ondispiritos
la 22.8. Kouvola Arne Foss, Norja Arne Foss, Norja 19.7.
26.7.
37
50
32
50
PK 12
LK 21
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
la 22.8. Helsinki Hans Erik Pedersen, Tanska Hans Erik Pedersen, Tanska 18.5.
22.7.
30.7.
38
42
60
36
40
60
PK 28
LK 14
Carnoustie´s Sparkling Joy
Timonan Urban Uranus
su 23.8. Heinola Elena Ruskovaara Elena Ruskovaara 19.7.
26.7.
37
50
32
50
PK 35
LK 6
Corydon Catch Me Driftin
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
su 23.8. Rovaniemi Sean Delmar, Irlanti Sean Delmar, Irlanti 20.7. 24.7. 35
45
30
45
PK 23
LK 8
Silverlady´s Escapist
Perfect Image Blame It On Dispiritos
la 29.8. KV Janakkala Michael Laub, Tanska Michael Laub, Tanska 18.6. 22.7. 38
42
33
36
PK 15
LK 23
Merry Moonray´s Mona Lisa
Timonan Veronica Velvet
su 6.9. Vantaa Attila Czeglédi, Unkari Attila Czeglédi, Unkari 15.7.
6.8.
35
38
35
38
PK 45
LK 32
Stoorybook´s Etna
Clingstone´s Make My Day
la 12.9. Porvoo Piia Enlund Terje Lindström, Norja 20.7.
11.8.
14.8.
35
40
60
35
40
60
PK 35
LK 21
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 13.9. Muurame Attila Czeglédi, Unkari Jaranka Mijatovic, Kroatia 24.8. 35 32 PK 46
LK 19
Hovihaukun Dream Of Pink
Timonan Clouds Can Catch
su 20.9. Hyvinkää Tuula Savolainen Tuula Savolainen 19.8. 35 30 PK 24
LK 20
Blue Mellow´s True Love
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
la 26.9. KV Eckerö Joyce Crawford-Manton, Irlanti Eva Eriksson, Ruotsi 3.8.
24.8.
38
44
34
38
PK 13
LK 5
Runnerway I´m Sitting Bull
Clingstone´s Make My Day
la 3.10. Hämeenlinna Ingrid Hein, Viro Ingrid Hein, Viro 3.9. 30 28 PK 53
LK 28
Merry Moonray´s Charming Ariel
Clingstone´s Make My Day
la 24.10. KV Seinäjoki Helin Tenson Dina Korna, Viro 25.8.
25.9.
30.9.
35
40
60
30
35
60
PK 46
LK 23
Merry Moonray´s Charming Ariel
Clingstone´s Famous Footstep
la 21.11. KV Jyväskylä Kari Järvinen Elina Haapaniemi 5.10.
19.10.
26.10.
39
44
56
34
39
56
PK 60
LK 31
Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie
Timonan Qiana Qinnie
su 22.11. KV Jyväskylä Elina Haapaniemi Paavo Mattila 5.10.
19.10.
26.10.
39
44
56
39
44
56
PK 69
LK 32
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
la 5.12. KV Helsinki, HeW-15 Susanne Nilsson, Ruotsi Wenche Eikeseth, Norja 1.10.
20.10.
2.11.
58
68
80
53
63
80
PK 77
LK 42
Carnoustie´s La Dolce Fiore
Koiruuksien Meri Tähti
su 6.12. KV Helsinki, W-15 Irina Poletaeva Unto Timonen 1.10.
20.10.
2.11.
58
68
80
53
63
80
PK 69
LK 48
Kangasvuokon Mon Amie
Timonan Veronica Velvet

Comments are closed.