Collie Shows 2016 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 10.1. KV Kajaani Matti Luoso Leni Finne 23.11.
4.12.
37
42
37
42
PK 55
LK 29
Corydon Catch Me Driftin
Koiruuksien Kerttu Herranterttu
la 16.1. KV Turku Jean Lanning, Iso-Britannia Juha Putkonen 23.11.
14.12.
38
44
35
40
PK 54
LK 29
Silverlady´s Destination
Timonan Veronica Velvet
su 17.1 Lahti Saija Juutilainen Antti Nieminen 18.12. 32 32 PK 80
LK 43
Kangasvuokon Mon Amie
Clingstone´s Lap Dog
la 27.2. Tuusniemi Päivi Eerola Päivi Eerola 1.2. 39 39 PK 47
LK 9
Sandcastle´s Private Show
Black Elles Fairy Tale Magic
su 13.3. Nurmes Juha Putkonen Juha Putkonen 15.2. 24.2. 34
36
31
36
PK 26
LK 10
Impress Me Fantazija
Kiiramanna Black Dice
la 19.3. Seinäjoki Saija Juutilainen Saija Juutilainen 17.2.
1.3.
35
40
30
40
PK 57
LK 13
Carnoustie´s Nefertiti
Talcott Timmy Tiptoes
su 27.3. KV Lappeenranta Elena Ruskovaara Paula Heikkinen-Lehkonen 15.2.
29.2.
35
40
35
40
PK 45
LK 28
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Clouds Can Catch
la 2.4. KV Lahti Roy Baker, Iso-Britannia Gunilla Skallman, Ruotsi 11.2.
4.3.
7.3.
40
45
55
35
40
55
PK 57
LK 26
 Merry Moonray´s Luna Lovegood
Clingstone´s Lap Dog
la 16.4. KV Vaasa Hilkka Salohalla Kirsti Louhi 22.2.
14.3.
18.3.
38
43
60
33
38
60
PK 39
LK 14
Kosketusunelman April
Kiiramanna This Is True Madam
su 1.5. KV Tampere Tapio Eerola Nils Molin, Ruotsi 1.2.
29.2.
24.3.
1.4.
30
38
45
65
30
33
40
65
PK 37
LK 52
Irokon Just For Fun
Timonan Qiana Qinnie
to 5.5. Kangasniemi Tarja Löfman Tarja Löfman 6.4. 35 33 PK 51
LK 16
Hovihaukun Dream Of Pink
Timonan Chance Can Choose
to 5.5. Helsinki, PK-tapahtuma Antti Nieminen Marianne Holm 6.4. 32 27 PK 29
LK 34
Woolmill´s McBoom Thunder
Timonan Veronica Velvet
la 7.5. Parikkala Paula Rekiranta Paula Rekiranta 13.4.
18.4.
35
40
30
40
PK 33
LK 7
Roxier´s Blue Xaana
Siniketun Tequila Sunrise
la 7.5. Posio Marja Talvitie Marja Talvitie 11.4. 35 30 PK 21
LK 7
Millwill´s Triangle Of Love
la 7.5. Salo Bryan Hegarty, Irlanti Helen Hegarty, Irlanti 7.4.
13.4.
33
45
33
45
PK 40
LK 27
Fridens Moonlight
Clingstone´s Lap Dog
su 8.5. Harjavalta Nebojsa Savicic, Serbia Beata Petkevica, Latvia 31.3.
7.4.
35 32 PK 70
LK 28
Seabound´s The Ambassador
Koiruuksien Kata Pultti
la 14.5. Tuusula Myrna Shiboleth, Israel Myrna Shiboleth, Israel 31.3.
22.4.
25.4.
28
32
50
25
28
50
PK 56
LK 43
Sandcastle´s Private Show
Koiruuksien Meri Tähti
la 14.5. Mynämäki Anna Redlicka, Puola Anna Redlicka, Puola 23.3.
11.4.
17.4.
35
40
50
33
38
50
PK 35
LK 10
Siniketun Sininen Timantti
Billionbeat Singing Bird
su 15.5. Rauma Thora Brown, Kanada Antoan Hlebarov, Bulgaria 23.3.
11.4.
17.4.
35
40
50
33
38
50
PK 53
LK 18
Impress Me Fantazija
Clingstone´s Famous Footstep
la 21.5. KV Hamina Martin Baskaran, Espanja Maija Lehtonen 25.4. 42 37 PK 26
LK 9
Kiss Of Lady Fantazija
Timonan Veronica Velvet
su 22.5. KV Helsinki Leif Ragnar Hjorth, Norja Maija Heinilä, Norja 23.3.
25.4.
29.4.
40
45
50
34
40
50
PK 48
LK 23
Irokon Just For Fun
Clingstone´s Make A Cake
la 28.5. Järvenpää Rainer Vuorinen Rodi Hübenthal, Norja 1.4.
29.4.
6.5.
37
42
60
32
37
60
PK 38
LK 20
Roxier´s Blue Xaana
Clingstone´s No Or Yes
la 28.5. KV Joensuu Zsolt Lokodi, Romania Colette Muldoon, Irlanti 28.4.
3.5.
40
50
40
50
PK 33
LK 23
Absolyte Dynamite Of The Windy Lands
Lubin´s Runner-Up
su 29.5. Joensuu Johnny Andersson, Ruotsi Johnny Andersson, Ruotsi 28.4.
3.5.
38
50
38
50
PK 31
LK 22
Impress Me Fantazija
Timonan Qiana Qinnie
su 5.6. Jämsä Maija Mäkinen Tanya Ahlman-Stockmari 9.4.
30.4.
15.5.
30
36
50
28
34
50
PK 36
LK 16
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 5.6. Kajaani Hilkka Salohalla Hilkka Salohalla 12.5. 35 30 PK 36
LK 7
Black Classiel´s For My Dreams
Koiruuksien Tim-Antti
la 11.6. Forssa Juha Putkonen Leni Finne 9.5.
16.5.
38
55
34
55
PK 28
LK 9
Impress Me Fantazija
Clingstone´s Make A Cake
su 12.6. Alavus, Tuuri Minna Manninen Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 22.4.
10.5.
16.5.
27
31
50
25
29
50
PK 36
LK 16
Saruskan Trust Your Heart
Bell Pepper´s Headlight Aim
la 18.6. KV Kotka Carol Mulcahy, Irlanti Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi 15.5.
22.5.
42
50
36
50
PK 44
LK 12
Black Gary Easy Lover
Timonan Veronica Velvet
su 19.6. KV Rovaniemi Nina Karlsdotter, Ruotsi Päivi Eerola 25.4.
16.5.
20.5.
38
43
65
33
38
65
PK 28
LK 7
Impress Me Fantazija
Timonen Faith For Fate
la 2.7. Jyväskylä Erkkari Steve Barret Iso-Britannia
Lisa Pettitt, Iso-Britannia
Bev White, Iso-Britannia
Alan Jones, Italia
9.6. 30 25 PK 139
LK 99
Impress Me Fantazija
Timonan Veronica Velvet
su 3.7. Rantasalmi Pirjo Aaltonen Pirjo Aaltonen 3.6. 35 33 PK 21
LK 9
Sandcastle´s Private Show
Sandcastle´s Kiss N´Tickle
su 3.7. Raasepori Branislav Rajic, Slovenia Tuula Savolainen 16.5.
6.6.
30
50
30
50
PK 27
LK 12
Zinnia´s Summer Dream
Timonan Urban Uranus
la 9.7. KV Kokkola Harry Tast Gerard Cox, Irlanti 9.5.
6.6.
13.6.
37
42
60
32
37
60
PK 32
LK 14
Chestnut Hill´s Texas Blackbird
Diamondfox Miracle Of Blue Sky
su 10.7. KV Oulu Marianne Holm Hassi Assenmacher-Feyel, Saksa 15.5.
8.6.
38
43
33
38
PK 49
LK 16
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Qiana Qinnie
la 16.7. Mäntsälä Marianne Holm Annika Ulttveit-Moe, Ruotsi 31.5.
17.6.
22.6.
32
37
50
32
37
50
PK 31
LK 16
Roxier´s Blue Xaana
Timonan Qiana Qinnie
su 17.7. Orivesi Marja Talvitie Marja Talvitie 1.6.
16.6.
23.6.
35
38
50
33
35
50
PK 29
LK 13
Blackyblue´s Does It Easy
Clingstone´s Amaze Me
la 23.7. KV Kemi Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 20.6. 38 35 PK 35
LK 14
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Veronica Velvet
su 24.7. Helsinki Johan Andersson, Ruotsi Charlott Sandberg, Ruotsi 31.5.
26.6.
4.7.
35
40
60
35
40
60
PK 39
LK 17
Blackyblue´s Does It Easy
Clingstone´s Make My Day
la 30.7. Porvoo Nina Janger Dina Korna, Viro 23.6.
30.6.
35
45
30
45
PK 23
LK 14
Merry Moonray´s Charming Ariel
Clingstone´s Lap Dog
su 31.7. KV Pori Kirsti Louhi Unto Timonen 26.5.
23.6.
30.6.
37
42
57
32
37
57
PK 34
LK 24
Crinoid´s With Mermaids
Timonan Veronica Velvet
pe 5.8. Kuopio Erkkari Lidija Oklescen, Slovenia
Eva Eriksson, Ruotsi
Micael Johansson, Ruotsi 18.7. 30 25 PK 99
LK 32
Impress Me Fantazija
Clingstone´s Make My Day
pe 5.8. KV Kuopio Maija Heinilä, Norja Eva Eriksson, Ruotsi 15.5.
26.6.
38
42
38
42
PK 45
LK 24
Windy Forest´s Unusual Melody
Clingstone´s Make My Day
la 6.8. KV Kuopio Micael Johansson, Ruotsi Zorica Salijevic, Ruotsi 15.5.
26.6.
38
42
38
42
PK 39
LK 22
Impress Me Fantazija
Timonan Veronica Velvet
la 6.8. Kittilä Markku Kipinä Markku Kipinä 4.7. 35 32 PK 5
LK 2
My Zeyas Amazing Hot Flame
la 6.8. Nokia Harry Tast Janiki Steinbock, Israel 7.7. 32 28 PK 18
LK 20
Scottail Sir Lancelot
Tender Wind´s Inner Glow
su 7.8. Luumäki Aire-Piret Pärn, Viro Pirjo Aaltonen 8.7. 30 25 PK 35
LK 18
Silverlady´s Happy Joe
Mabinogion Sir Galahad
su 7.8. KV Kuopio Lena Danker George Schogol, Georgia 15.5.
26.6.
38
42
38
42
PK 31
LK 21
Sunwind´s Love Song
Timonan Veronica Velvet
la 13.8. Lappeenranta Tuula Savolainen Tuula Savolainen 15.7. 30 28 PK 22
LK 8
Fridens Davidoff For Cesamen
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
la 13.8. KV Oulu Lidija Zizevske, Liettua Lidija Zizevske, Liettua 27.6.
18.7.
36
38
33
35
PK 40
LK 12
Carnoustie´s Silver Shade
Diamondfox Miracle Of Blue Sky
su 14.8. Raisio Tal Yaffe, Israel Vojislav Al Daghistani, Serbia 12.6.
12.7.
32
37
30
35
PK 49
LK 27
Marcol Hawaiian Blue
Clingstone´s Make My Day
la 20.8. Kouvola Hans Almgren, Ruotsi Hans Almgren, Ruotsi 19.7.
24.7.
37
50
33
50
PK 32
LK 20
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Make My Day
su 21.8. Heinola Lena Danker Lena Danker 19.7.
24.7.
37
50
37
50
PK 28
LK 6
Roxier´s Blue Xaana
Cinnaberry´s Lily Of The Valley
su 21.8. Kokkola Soile Bister Kirsti Louhi 22.7.
31.7.
32
37
28
33
PK 13
LK 10
Soonist So Far So Good
Clingstone´s Marshmallow Fellow
su 28.8. Helsinki Tapio Eerola Tapio Eerola 11.7
25.7.
29.7.
38
45
60
32
32
60
PK 21
LK 14
Roxier´s Blue Xaana
Clingstone´s Make A Cake
su 28.8. Rovaniemi Leila Kärkäs Leila Kärkäs 25.7.
29.7.
37
47
32
47
PK 12
LK 3
Windy Forest´s Unusual Melody
la 3.9. KV Riihimäki Ekaterina Bauzhes, Venäjä Ekaterina Bauzhes, Venäjä 15.7.
28.7.
4.8.
40
45
55
35
40
55
PK 37
LK 29
Woolmill´s Mcboom Thunder
Koiruuksien Typy On Tähti
su 4.9. Helsinki Birgitta Svarstad, Ruotsi Birgitta Svarstad, Ruotsi 4.8 36 30 PK 23
LK 12
Corydon Catch Me Driftin
Lifedream Shepherd´s Pie
la 10.9. Porvoo Colm Hastings, Irlanti Tarja Löfman 16.7.
3.8.
7.8.
35
40
60
35
40
60
PK 35
LK 26
Blackyblue´s Does It Easy
Timonan Veronica Velvet
su 18.9. Hyvinkää Tuula Savolainen Tuula Savolainen 17.8. 35 30 PK 30
LK 17
Merry Moonray´s Charming Ariel
Timonan Fire For Flames
la 24.9. KV Eckerö Marie-Josée Melchior, Luxemburg Marie-Josée Melchior, Luxemburg 1.8.
29.8.
39
44
44
39
PK 15
LK 8
Sammen´s Judy Blue Eyes
Kiiramanna Gotta Be Mine
la 1.10. Hämeenlinna Helina Simberg, Viro Helina Simberg, Viro 5.9. 30 28 PK 38
LK 30
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Lap Dog
la 22.10. KV Seinäjoki  Leni Finne Marianne Holm 24.8.
21.9.
26.9.
35
40
60
30
35
60
PK 30
LK 22
Black Classiel´s Capella
Timonan Gharma Gets Glory
su 30.10. KV Lahti Ety Goor, Israel Eytan Hendel, Israel 31.8.
29.9.
40
45
35
40
PK 50
LK 18
Silverlady´s Escapist Clingstone´s Famous Footstep
la 12.11. KV Jyväskylä Andrew Brace, Iso-Britannia Harri Lehkonen 30.9.
9.10.
17.10.
40
45
57
35
40
57
PK 39
LK 17
Marcol Flash Out Blue
Clingstone´s Make A Cake
su 13.11. KV Jyväskylä Andras Korozs, Unkari Petru Muntean, Romania 30.9.
9.10.
17.10.
40
45
57
40
45
57
PK 37
LK 14
Marcol Heartbreaker
Clingstone´s Make A Cake
la 10.12. KV Helsinki, HeW-15 Morten Matthes, Tanska Rainer Vuorinen 3.10.
1.11.
15.11
59
69
80
54
64
80
PK 45
LK 28
Silverlady´s Destination
Timonan Veronica Velvet
su 11.12. KV Helsinki, W-15 Maija Lehtonen Lena Danker 3.10.
1.11.
15.11.
59
69
80
54
64
80
PK 36
LK 23
Corydon Catch Me Driftin
Timonan Ulva Uliana

Comments are closed.