Collie Shows 2017 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 15.1. KV Kajaani Päivi Eerola Maija Heinilä, Norja 21.11.
12.12.
15.12.
37
42
50
37
42
50
PK 44
LK 13
Carnoustie´s Cleopatra
Kangasvuokon Shirley
su 15.1. Lahti Dina Korna, Viro Pirjo Aaltonen 16.12. 32 30 PK 55
LK 31
Roxier´s Blue Maxman
Timonan Veronica Velvet
su 22.1 KV Turku Robert Kotlár, Unkari Derek Smith, Iso-Britannia 10.11.
11.12.
16.12.
40
45
55
35
40
55
PK 40
LK 22
Woolmill´s Hip´n Hop La Regina
Timonan Veronica Velvet
la 18.2. Vantaa, Erkkari Jadranka Mijatovic, Kroatia
Ulla Bergh-Persson, Ruotsi
Ann French, Iso-Britannia
Michelle Fort, Iso-Britannia
25.1.
1.2.
32
40
25
40
PK 106
LK 73
Impress Me Fantazija
Clingstone´s King Himself
la  18.2. Kauhava Matti Luoso Matti Luoso 2.1.
23.1.
29.1.
34
39
53
30
35
53
PK 42
LK 14
Carnoustie´s Frosted Joy
Clingstone´s Marshmallow Fellow
su 5.3. Tornio Darko Korosec, Slovenia Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 1.2. 35 30 PK 40
LK 9
Silverlady´s Destination
Timonan Urban Uranus
su 19.3. Seinäjoki Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 17.2.
27.2.
35
38
33
36
PK 40
LK 16
Carnoustie´s Frosted Joy
Clingstone´s Marshmallow Fellow
su 26.3. KV Lahti Robin Newhouse, Iso-Britannia Charlott Sandberg, Ruotsi 21.1.
28.2.
3.3.
42
46
60
37
40
60
PK 62
LK 21
Blue Mellow´s Captain Treasure
Clingstone´s Make A Cake
la 8.4. KV Vaasa Francisco Salvador Janeiro, Portugali Johan Andersson, Ruotsi 12.2.
5.3.
12.3.
38
43
60
33
38
60
PK 53
LK 19
Carnoustie´s Frosted Joy
Timonan Veronica Velvet
la 15.4. KV Imatra Charlotte Höier, Tanska Marko Ljutic, Kroatia 20.3. 39 36 PK 39
LK 25
Roxier´s Polar Beaty
Clingstone´s Make A Cake
la 22.4. Pello Hilkka Salohalla Hilkka Salohalla 27.3. 32 28 PK 19
LK 1
Black Mimi´s Cecilia
Kangasvuokon Ametisti
su 23.4. Outokumpu Carl-Gunnar Stafberg, Ruotsi Markku Kipinä 24.2.
24.3.
33
36
30
33
PK 37
LK 12
Wicani Command Performance
Black Elles Gallant Magic
ma 1.5. Lahti Linda Jürgens, Viro Linda Jürgens, Viro 15.1.
28.3.
31.3.
28
32
50
25
28
50
PK 40
LK 11
Roxier´s Blue Maxam
Tender Wind´s Inner Glow
la 6.5. KV Tampere Dick Rutten, Alankomaat Kurt Nilsson, Ruotsi 2.3.
30.3.
6.4.
38
45
60
35
42
60
PK 37
LK 38
Saruskan Unique Prince
Clingstone´s Make My Day
la 13.5. Varkaus Francesco Cochetti, Italia Francesco Cochetti, Italia 26.3.
9.4.
17.4.
36
40
50
33
37
50
PK 45
LK 25
Hovihaukun Dream Of Pink
Timonan Veronica Velvet
la 13.5. Salo Elisabeth Wogan, Irlanti Elisabeth Wogan, Irlabnti 20.4.
26.4.
33
45
33
45
PK 26
LK 27
Judy´s Magician Made In Heaven
Natalain Selena
su 14.5. Lahti Rainer Vuorinen Anthony Kelly, Irlanti 23.1.
13.4.
16.4.
28
32
50
25
32
50
PK 31
LK 14
Corydon Lord Of The Rings
Clingstone´s Lap Dog
la 20.5. KV Helsinki Jeff Luscott, Iso-Britannia Jeff Luscott, Iso-Britannia 23.3.
26.4.
30.4.
40
45
50
34
40
50
PK 35
LK 30
Ladnar Kissmaster
Timonan Urban Uranus
su 21.5. KV Hamina Boris Spoljaric, Kroatia Pierluigi Buratti, Italia 24.4. 42  37 PK 22
LK 20
Merry Moonray´s Charming Ariel
Clingstone´s Make A Cake
to 25.5. Helsinki PK-tapahtuma Rainer Vuorinen Rainer Vuorinen 24.4. / 28.4. 32 27 PK 33
LK 19
One Extraordinary Blu Di Cambiano
Black Elles Gallant Magic
la 27.5. Harjavalta Marija Kavcic, Slovenia Olga Dolejsova, Tsekki 21.4. / 29.4. 37 34 PK 26
LK 26
Crinoid´s What A Birdie
Kangasvuokon Shirley
su 28.5. Rauma Ligita Zake, Latvia Mike Vincent, Iso-Britannia 31.3.
23.4.
27.4.
35
40
50
33
38
50
PK 20
LK 17
Judy´s Magician Spirit Of Rock
Kiiramanna Minipumpkin Whoopies
su 28.5. Keuruu Juha Putkonen Juha Putkonen 3.5.
11.5.
35
40
33
40
PK 57
LK 13
Carnoustie´s Frosted Joy
Clingstone´s Lap Dog
su 28.5. Sodankylä Harto Stockmari Leila Kärkäs 2.5. 35 32 PK 7
LK 3
Avocation Brazilian Bear
la 10.6. Hämeenlinna Marja Talvitie Marja Talvitie 16.5. / 21.5. 37 32 PK 17
LK 13
Judy´s Magician Let´s Rock
Koiruuksien Typy On Tähti
la 10.6. Suomussalmi Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi 16.5. / 21.5. 35 30 PK 21
LK 2
Black Mimi´s Star Crystal
Windswept Height´s Imperium Strikes Back
su 11.6. Alavus Lena Danker Lena Danker 21.4.
9.5.
15.5.
27
31
50
25
29
50
PK 35
LK 16
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s King Himself
su 11.6. Pietarsaari Gunilla Skallman, Ruotsi Gunilla Skallman, Ruotsi 10.5. 35 30 PK 18
LK 12
Carnoustie´s Frosted Joy Clingstone´s Marshmallow Fellow
la 17.6. KV Kotka John Jr Walsh, Irlanti Rainer Vuorinen 22.5.
28.5.
42
50
36
50
PK 58
LK 15
Kiiramanna News In Black Timonan Veronica Velvet
su 18.6. Pöytyä Paula Heikkinen-Lehkonen Paula Heikkinen-Lehkonen 15.5.
19.5.
37
50
34
50
PK 6
LK 14
Roxier´s Last Hope Clingstone´s Make A Cake
su 18.6. Haapajärvi Maija Lehtonen Maija Lehtonen 19.5.
2.6.
35
37
30
37
PK 20
LK 8
Sandcastle´s Private Show
Melodicmayhem
la 24.6. KV Rovaniemi Boris Baic, Slovenia Boris Baic, Slovenia 2.5.
22.5.
26.5.
38
43
65
33
38
65
PK 29
LK 8
Black Mimi´s Star Crystal
Merciless Love Song
la 1.7. Tuusniemi Thomas Rohlin, Tanska Leila Kärkäs 29.5. 39 35 PK 17
LK –
Silverlady´s Destination
la 1.7. KV Riihimäki Lilja Dora Halldorsdittir, Islanti Arnr Foss, Norja 17.5.
2.6.
9.6.
40
45
55
35
40
55
PK 43
LK 26
Irokon Silverstar
Timonan Veronica Velvet
su 2.7. Tuusula Annukka Paloheimo Harry Tast 16.5.
1.6.
8.6.
35
39
65
30
34
65
PK 14
LK 28
Kangasvuokon Starships
Timonan Viking Viggo
la 8.7. Mikkeli Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 29.5.
12.6.
35
40
33
38
PK 20
LK 27
Cesamen Time Walker
Clingstone´s Lap Dog
la 8.7. KV Ylivieska Rita Reyniers, Belgia Rita Reyniers, Belgia 8.5.
5.6.
12.6.
37
42
60
32
37
60
PK 26
LK 17
Hovihaukun Dream Of Pink
Clingstone´s Me Myself And I
su 9.7. Raasepori Paula Rekiranta Paula Rekiranta 15.5.
5.6.
9.6.
35
40
50
31
35
50
PK 13
LK 13
Zinnia´s Summer Dream
Clingstone´s Make My Day
la 15.7. Hyvinkää Zorica Salijevic, Ruotsi Leos Jancik, Tsekki 19.5.
8.6.
16.6
35
40
50
32
37
50
PK 18
LK 19
Kangasvuokon Starships
Clingstone´s Famous Footstep
la 15.7. KV Oulu Iuza Beradze, Tsekki Iuza Beradze, Tsekki 24.5.
14.6.
38
43
33
38
PK 45
LK 14
Carnoustie´s Nefertiti
Diamondfox One With Tiny Paws
su 16.7. KV Oulu Marina Kovalenko, Venäjä Regina Blessing, Saksa 24.5.
14.6.
38
43
33
38
PK 30
LK 11
Kiiramanssa News In Black
Diamondfox Miracle Of Blue Sky
la 22.7. Saarijärvi Saija Juutilainen Saija Juutilainen 21.5.
18.6.
29.6.
38
42
55
35
42
55
PK 44
LK 8
Zinnia´s Driftin Dreams
Timonan Veronica Velvet
la 22.7. Porvoo Helina Simberg, Viro Helina Simberg, Viro 12.6.
19.6.
35
45
30
45
PK 17
LK 11
Roxier´s Blue Maxam
Billionbeat Singing Bird
su 23.7. KV Kemi Tuula Savolainen Tuula Savolainen 19.6. 40 35 PK 19
LK 8
Windy Forest´s Our Time Hero
Melodicmayhem
la 29.7. Kajaani Maija Mäkinen Matti Luoso 3.7. / 6.7. 32 30 PK 18
LK 1
Heidelind´s Back To Business
la 29.7. Raahe Miroslaw Redlicki, Puola Miroslaw Redlicki, Puola 25.6. 2.7. 35
40
30
40
PK 27
LK 9
Silverlady´s Imagination
Dane Amor Miss Detective
la 29.7. KV Pori Marija Kavcic, Slovenia Kirsti Louhi 25.5.
22.6.
29.6.
37
42
57
32
37
57
PK 35
LK 12
Sandspring Beatrice
Clingstone´s Make My Day
su 30.7. KV Vantaa Elina Haapaniemi Maija Lehtonen 3.7.
11.7.
47
55
39
45
PK 18
LK 13
Zealot Gold Fantazija
Clingstone´s Make A Cake
la 5.8. KV Kuopio Markku Kipinä Harri Lehkonen 14.5.
30.6.
7.7.
38
42
80
34
42
80
PK 27
LK 14
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s Make My Day
su 6.8. Valkeakoski Nina Janger Nina Janger 26.6.
6.7.
35
39
29
35
PK 18
LK 15
Sandcastle´s Private Show
Timonan Veronica Velvet
pe 11.8. Espoo, Erkkari Gwen Beaden, Geoff Duffield, Iso-Britannia JohnWalsh Jr, Iso-Britannia 20.7.
28.7.
32
40
28
40
PK 65
LK 63
Ladnar Kissmaster
Koiruuksien Meri Tähti
la 12.8. Turku Laszlo Erdös, Unkari Laszlo Erdös, Unkari 15.6.
13.7.
35
39
30
34
PK 29
LK 26
Woolmill´s McBoom Thunder
Timonan Veronica Velvet
la 12.8. Luumäki Leila Kärkäs Leila Kärkäs 12.7. 32 27 PK 16
LK 14
Lumihelmen De Luxe
Willowby Neat´n Nice
la 12.8. KV Joensuu Anne Smith, Gibraltar Anne Smith, Gibraltar 10.7.
17.7.
42
48
39
48
PK 27
LK 7
Silverlady´s Destination
Clingstone´s Make A Cake
su 13.8. Joensuu Janelle Robbins, Australia Janelle Robbins, Australia 10.7.
17.7.
39
48
36
48
PK 24
LK 4
Silverlady´s Destination
Clingstone´s Make A Cake
la 19.8. Kouvola Veli-Pekka Kumpumäki Veli-Pekka Kumpumäki 19.7.
26.7.
37
50
32
50
PK 17
LK 11
Roxier´s Snow Blue
Clingstone´s Make My Day
la 19.8. Helsinki Britt Siegstad, Tanska Britt Siegstad, Tanska 12.6.
10.7.
17.7.
38
42
60
34
38
60
PK 13
LK 3
Kangasvuokon Mon Amie
Clingstone´s Lap Dog
la 19.8. Nokia Torbjörn Skaar, Ruotsi Birgitta Svarstad, Ruotsi  24.7. 32 28 PK 13
LK 16
Dispiritos Blanco Bilbao
Black Elles Instant Magic
su 20.8. Heinola Piia Enlund Piia Enlund 19.7.
26.7.
37
50
32
50
PK 31
LK 9
Lumihelmen De Luxe
Timonan Urban Uranus
la 26.8. Janakkala Jaroslava Ovesna, Tsekki Paula Rekiranta 19.6. 24.7. 35
38
30
33
PK 28
LK 16
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Make My Day
su 26.8. Mäntyharju Tuula-Maija Tammelin, Tanska Tuula-Maija Tammelin, Tanska 25.7 32 32 PK 27
LK 17
Kangasvuokon Love Me
Timonan Viking Viggo
su 3.9. Helsinki Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi 28.7.
4.8.
37
46
37
46
PK 20
LK 14
Irokon Silverstar
Timonan Veronica Velvet
la 9.9. Porvoo Orietta Zilli, Italia Nina Karlsdotter, Ruotsi 16.7.
3.8.
7.8.
35
40
55
35
40
55
PK 21
LK 9
Roxier´s Blue Maxman
Timonan Veronica Velvet
la 9.9. Muurame Miroslav Zidar, Slovenia Miroslav Zidar, Slovenia 16.8. 35 30 PK 46
LK 21
Golden Mist Show Me Fashion
Timonan Clouds Can Catch
la 16.9. Tampere Petter Fodstat, Norja Petter Fodstat, Norja 17.7.
14.8.
20.8.
30
35
50
27
30
50
PK 32
LK 15
Black Classiel´s Chanel Droplet
Timonan Viking Viggo
la 16.9. Äänekoski Lena Danker Lena Danker 28.8. 34 30 PK 13
LK 9
Black Elles Just Splendid
Sandcastle´s Choose Some Pink
su 17.9. Hyvinkää Zsuzsanna Farkashazine Folkmann, Unkari Zsolt Biro, Unkari 19.8. 37 32 PK 31
LK 18
Leaftribe Forever Unique
Cinnaberrys´s High Hopes
su 1.10. KV Eckerö Andrzej Kazmierski, Puola Andrzej Kazmierski, Puola 7.8.
4.9.
39
44
34
39
PK 17
LK 15
Runnerway Bailey´s
Clingstone´s Amaze Me
la 14.10. KV Jyväskylä Davor Javor, Kroatia Jan Ebels, Alankomaat 4.9.
18.9.
25.9.
38
45
55
35
40
55
PK 71
LK 25
Absolute Dynamite Of The Windy Lands
Clingstone´s Make My Day
su 15.10. KV Jyväskylä Tino Pehar, Kroatia Tino Pehar, Kroatia 4.9.
18.9.
25.9.
38
45
55
35
40
55
PK 61
LK 26
Irokon Silverstar
Lubin´s Runner-Up
la 28.10. KV Seinäjoki Anna Albrigo, Italia Maritha Östlund-Holmsten, Ruotsi 28.8.
26.9.
29.9.
38
43
60
33
38
60
PK 37
LK 28
Windy Forest´s Hard Time Lover
Clingstone´s Make My Day
la 25.11. Tampere Tarja Löfman Tarja Löfman 27.9.
24.10.
30.10.
35
42
60
33
40
60
PK 51
LK 28
Roxier´s Prince Of May
Timonan Veronica Velvet
la 26.11. KV Tampere Elena Ruskovaara Elena Ruskovaara 27.9.
24.10.
30.10.
38
45
60
35
42
60
PK 52
LK 25
Zealot Gold Fantazija
Clingstone´s Make A Cake
pe 8.12. Helsinki Winner -17
KV Helsinki
Ekaterina Senashenko, Venäjä Gunnar Nymann, Tanska 2.10.
1.11.
13.11.
59
69
80
54
64
80
PK 33
LK 25
Carnoustie´s Diamonds Are Forever
Timonan Veronica Velvet
la 9.12. PMV -17
KV Helsinki
Jadranka Mijatovic, Kroatia Natalja Skalin, Ruotsi 2.10.
1.11.
13.11.
59
69
80
54
64
80
PK 55
LK 40
Zealot Gold Fantazija
Clingstone´s Make My Day
su 10.12. Voittaja -17
KV Helsinki
Natalja Skalin, Ruotsi Jadranka Mijatovic, Kroatia 2.10.
1.11.
13.11.
59
69
80
59
69
80
PK 30
LK 40
Carnoustie´s La Dolce Fiore
Clingstone´s Make My Day

Comments are closed.