Collie Shows 2018 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 14.1. KV Kajaani Tiina Taulos Tiina Taulos 20.11.
11.12.
15.12.
37
42
50
37
42
50
PK 41
LK 27
Kia Karnival Di Cambiano
Timonan Veronica Velvet
su 14.1. Lahti Jaana Hartus Kristiina Niemelä 13.12.
15.12.
30
50
30
50
PK 23
LK 21
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s Rick Rolled
la 20.1. KV Turku Margaret Martin, Irlanti Margaret Martin, Irlanti 21.11.
21.12.
38
45
35
42
PK 28
LK 27
Fresita´s Dragon´s New Sensation
Clingstone´s Make My Day
la 17.2. Seinäjoki, Erkkari Sue Brandall & Cathy Howard, Iso-Britannia Marianne Benton, Iso-Britannia 17.1.
29.1.
32
45
25
45
PK 81
LK 58
Crofter´s Only Master Kisser
Clingstone´s King Himself
la 3.3. Juuka Nina Janger Nina Janger 5.2.
16.2
35
37
33
37
PK 26
LK 12
Zinnia´s Driftin Dream
Koiruuksien Tim-Antti
la 24.3. KV Lahti John R Walsh, Irlanti Rob Douma, Hollanti 28.1.
20.2.
23.2.
42
46
60
37
40
60
PK 53
LK 33
Zinnia´s Sunset Bulevard
Timonan Veronica Velvet
pe 30.3. Lappeenranta Dennis Kuzelj, Bulgaria Johnny Andersson, Ruotsi 4.3. 37 35 PK 29
LK 23
Black Gary Snow White
Timonan Urban Uranus
la 31.3. KV Lappeenranta Zorica Blomqvist, Ruotsi Zorica Blomqvst, Ruotsi 4.3. 40 37 PK 29
LK 27
Hawkfield´s What´s It To You Clingstone´s Make My Day
la 14.4. KV Vaasa Martin Baskaran, Espanja Martin Baskaran, Espanja 12.2.
12.3.
19.3.
38
44
60
34
40
60
PK 44
LK 28
Irokon Nothing But Glitter Diamondfox One Secret Of Fox
ti 1.5. Lahti Jetta Tschokkinen Jetta Tschokkinen 4.4.
8.4.
33
50
28
50
PK 31
LK 13
Irokon Nothing But Glitter
Kangasvuokon Shirley
la 5.5. Kajaani Tuire Okkola Tuire Okkola 11.4. / 15.4. 33 30 PK 10
LK 7
Black Kiera Of Kingly Shine
Lubin´s Runner-Up
la 5.5. Parikkala Elena Ruskovaara Elena Ruskovaara 3.4.
9.4.
35
45
30
45
PK 15
LK 15
Sunwind´s Perfectly Blue
Kangasvuokon Suomi-Neito
la 5.5. Polvijärvi Hilkka Salohalla Hilkka Salohalla 9.4. 38 38 PK 11
LK 4
Silimen Uskomaton Unelma
Sandcastle´s Choose Me
la 5.5. Posio Marja Talvitie Päivi Eerola 9.4. 35 30 PK 20
LK 3
Serasecret Moonshine Angel
la 5.5. NORD Tampere Rita Mccarry-Beattie, Irlanti Rita Mccarry-Beattie, Irlanti 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
33
40
65
PK 25
LK 20
Irokon Nothing But Attitude
Clingstone´s Make My Day
su 6.5. KV Tampere Marinne Holm Marianne Holm 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
38
45
65
PK 17
LK 18
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s King Himself
to 10.5. Helsinki, PK-tapahtuma Harri Lehkonen Nina Janger 13.4. 34 29 PK 28
LK 17
Roxier´s Blue Maxman
Koiruuksien Meri Tähti
la 12.5. Järvenpää Patricia Guild, Etelä-Afrikka Patricia Guild, Etelä-Afrikka 16.3.
13.4.
19.4.
33
38
50
30
35
50
PK 37
LK 29
Irokon Nothing But Clitter
Lifedream Shepherd´s Pie
la 12.5. Harjavalta Vojislav Al Daghistani, Serbia Anca Giura, Romania 8.4.
15.4.
37
40
34
40
PK 26
LK 10
Impress Me Fantazija
Judy´s Magician Devil´s Dance
su 13.5. Seinäjoki Marja Talvitie Marianne Holm 18.4.
26.4.
32
40
28
40
PK 22
LK 1
Marcol Flash Out Blue
Kangasvuokon Tähkäpää
su 13.5. NORD Oulu Matti Luoso Matti Luoso 15.3.
15.4.
22.4.
37
42
50
37
42
50
PK 24
LK 13
Sunwind´s Perfectly Blue
Clingstone´s Ready Or Not
la 19.5. Oulainen Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 1.4.
23.4.
29.4.
30
35
40
25
30
35
PK 22
LK 15
Skabona Oriental Style
Timonan Xiu Xiomara
la 19.5. NORD Hamina Piedro Bottagisio, Italia Boris Spoljaric, Kroatia 24.4. 35 30 PK 25
LK 13
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Make My Day
su 20.5. KV Helsinki Saija Juutilainen John R. Walsh, Irlanti 21.3.
25.4.
30.4.
36
34
50
42
40
50
PK 49
LK 19
Black Elles Non Stop Drifting
Clingstone´s King Himself
la 26.5. Iiitti Maret Kärdi, Viro Maret Kärdi, Viro 28.4. 35 30 PK –
LK 6

Kangasvuokon Suomi-Neito
la 26.5. Keuruu Tarja Löfman Tarja Löfman 15.4.
30.4.
10.5.
32
35
40
32
33
40
PK 35
LK 8
Black Elles Non Stop Drifting
Sandcastle´s Choose Some Pink
la 26.5. Rovaniemi Helin Tenson Hilkka Salohalla 23.4.
30.4.
36
50
29
50
PK 15
LK 7
Chiking I´m Wild Girl
Diamondfox Magical Love
la 26.5. Salo Dermot Timmins, Irlanti Dermot Timmins, Irlanti 26.4.
3.5.
33
45
33
45
PK 13
LK 20
Crofter´s Only Master Kisser
Natalain Satellite Of Love
la 26.5. KV Joensuu Ferdinando Asnaghi, Italia Ferdinando Asnaghi, Italia 28.4.
3.5.
40
50
37
50
PK 25
LK 12FI
Roxier´s Last Edition
Timonan Veronica Velvet
su 27.5. Joensuu Birte Scheel, Tanska Birte Scheel, Tanska 28.4.
3.5.
38
50
35
50
PK 22
LK 9
Roxier´s Blue Maxman
Timonan Veronica Velvet
su 27.5. Rauma Petra Junehall, Ruotsi Maija Mäkinen 26.3.
26.4.
2.5.
35
42
50
33
40
50
PK 15
LK 12
Dispiritos Blanco Bilbao
Natalain Satellite Of Love
su 3.6. Mänttä-Vilppula Harry Tast Harry Tast 27.4.
4.5.
35
50
28
50
PK 24
LK 6
Candymoon Locked In Love
Timonan Viking Viggo
la 9.6. Forssa Rui Oliveira, Portugali Tino Pehar, Kroatia 11.5.
16.5
38
55
32
55
PK 33
LK 17
su 10.6. Alavus Päivi Eerola Päivi Eerola 20.4.
9.5.
14.5.
27
31
50
25
29
50
PK 38
LK 29
la 16.6. Reisjärvi Marianne Holm Marianne Holm 17.5.
30.5.
35
35
30
35
PK 15
LK 8
la 16.6. NORD Kotka Robert Harbin, Australia Annukka Paloheimo 15.5.
21.5.
38
45
33
45
PK 28
LK 10
la 16.6. Salo Per Kristian Andersen, Ruotsi Per Kristian Andersen, Ruotsi 16.4.
16.5.
37
42
34
39
PK 14
LK 17
su 17.6. NORD Rovaniemi Petr Rehanek, Tsekki Miroslaw Redlicki, Puola 24.4.
14.5.
18.5.
38
44
65
34
39
65
PK 14
LK 10
la 30.6. Tuusniemi Zorica Zalijevic, Ruotsi Zorica Salijevic, Ruotsi 4.6. 35 35 PK
LK
su 1.7. Raasepori Veli-Pekka Kumpumäki Tanya Ahlman-Stocmari 30.4.
28.5.
4.6.
35
40
50
32
35
50
PK
LK
la 7.7. Juva Eeva Resko Paavo Mattila 31.5.
12.6.
36
50
33
50
FI6453830420984689 Juvan kr-näyttely 2018 Maarit Hassinen Saukonkuja 2A 50190 Mikkeli
su 8.7. KV Oulu Roberto Schill, Romania Maria Dekaristou, Kreikka 15.5.
11.6.
39
45
35
40
FI3147300010325842 OULU KV 2018
PL 50
02771 Espoo
la 14.7. Mäntsälä Monica Vikner Stafberg, Ruotsi Monica Vikner Stafberg, Ruotsi 13.5.
14.6.
19.6.
34
39
50
34
39
50
FI5452820120143993 Sadeco Oy/Mäntsälä 2018 Tekniikantie 2 02150 Espoo
su 15.7. Laukaa Erling K Pedersen, Tanska Erling K Pedersen, Tanska 8.6.
17.6.
34
50
30
50
FI4052210520073869 ShowHau Center Oy/ Näyttelypalvelut Nilsaksentie 2 01510 VANTAA
la 21.7. KV Ylivieska Kirsi Tevalin Kirsi Tevalin 15.5.
14.4.
21.6.
38
43
60
33
38
60
FI2047540010062867 Ylivieska kv 2018 PL 50 02771 Espoo
su 22.7. KV Kemi Vilmos Kardos, Unkari Jasna Matejcic, Kroatia 18.6. 42 37 FI2651311320009789 Kemin Heinänäyttely 2018 PL 50 02771 Espoo
su 22.7. Helsinki Ann-Christine Johansson, Ruotsi Ann-Christine Johansson, Ruotsi 31.5.
21.6.
28.6.
35
40
60
35
40
60
 FI4614913000109643 Helsinki KR 21.-22.7.2018 PL 50 02771 Espoo
la 28.7. Porvoo Ingrid Hein, Viro Tarja Löfman 25.6.
2.7.
35
45
30
45
FI7740501020192257 Porvoo RN 28.7.2018 PL 50 02771 Espoo
la 28.7. KV Pori Maija Lehtonen Maija Lehtonen 24.5.
21.6.
28.6.
38
43
58
33
38
58
FI7057009540032425 PORI KV 2018
Ylikyläntie 18
28220 Pori
su 29.7. KV Mikkeli Leif Lehmann Jörgensen, Tanska Leif Lehmann Jörgensen, Tanska 18.6.
2.7.
9.7.
39
45
55
35
40
55
FI2452710440237700 Mikkeli KV 2018 PL 50
02771 Espoo
pe 3.8. Kuopio George Kostopoulos, Kreikka Nina Janger 4.6.
2.7.
9.7.
36
40
50
36
40
50
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
la 4.8. NORD Kuopio Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 4.6.
2.7.
9.7.
38
42
50
38
42
50
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
la 4.8. Harjavalta Janiki Steinbock, Israel Päivi Eerola 30.6.
7.7.
37
40
35
40
FI3857008120386979 Harjavallan ryhmänäyttely 2018, c/o Sadeco Oy Tekniikantie 2 02150 Espoo
su 5.8. KV Kuopio Unto Timonen Unto Timonen 4.6.
2.7.
9.7.
40
45
60
40
45
60
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
su 5.8. Luumäki Tanja Ahlman-Stockmari Tanja Ahlman-Stockmari 5.7. 34 28 FI9154530620033275 Luumäki RN 5.8.18 Mehtäkoera 2018 Showlink PL 50 022771 Espoo
la 11.8. Lappeenranta Irina Poletaeva Elena Ruskovaara 9.7.
16.7.
32
40
28
40
FI4050830220049737 Sadeco Oy /LPR-18 Tekniikantie 2 02150Espoo
la 11.8. Raisio Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi 15.6.
13.7.
17.7.
34
39
50
30
35
50
FI1843090010004489 Raision Elonäyttely 2018 PL 50 02771 ESPOO
la 18.8. Kouvola Tuula-Maija Tammelin, Tanska Tuula-Maija Tammelin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
FI9457500120047882  Sadeco Oy/Kouvola 2018 Tekniikantie 2 02150 Espoo
su 19.8. Heinola Tomas Rohlin, Tanska Tomas Rohlin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
FI7442121220010775 Heinola KR 2018 PL 50 02771 Espoo
la 25.8. NORD Riihimäki Martin Johansson, Ruotsi Marja Talvitie 9.7.
23.7.
30.7.
35
40
55
32
37
55
FI5843270010250528 Riihimäki NORD 2018 PL 50 02771 Espoo
la 25.8. Ristiina Nina Janger Aire-Piret Pärn, Viro 6.8. 36 30 FI8741651220007703 Ristiinan Ryhmänäyttely 2018 Maarit Hassinen Saukonkuja 2A 50190 Mikkeli
la 25.8. Nokia
la 1.9. Helsinki Tuula Savolainen Tuula Savolainen 18.7.
1.8.
5.8.
38
45
60
32
32
60
FI9410155000401307 Vetcare Syysnäyttely 2018 PL 50
02771 ESPOO
su 2.9. Ähtäri Marja Talvitie Marja Talvitie 31.7.
12.8.
33
40
28
40
FI3055400520057254 Ähtärin ryhmänäyttely PL 30 65101 Vaasa
la 8.9. Parainen Jetta Tschokkinen Jetta Tschokkinen 13.7.
13.8.
33
37
29
33
FI5740558220014947 Parainen RN 8.-9.9 2018 PL 50 02771 Espoo
la 8.9. Espoo, Erkkari Anne Smith, Gibraltar & Derek Smith, Iso-Britannia Anne & Nick Smith, Gibraltar 10.8.
17.8.
32
35
27
35
FI4157202320044450 COLLIE-ERKKARI 2018 Sari Kupiainen Sorvikuja 1b 01650 Vantaa
su 9.9. Porvoo Elena Ruskovaara Rolf Blessing, Saksa 16.7.
1.8.
8.8.
37
45
55
37
45
55
FI8040556820067174 Porvoo KR 2018 PL 50 02771 Espoo
su 23.9. Hyvinkää
29.-30.9. KV Eckerö Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi FI1716303000004317 Åland Dog Show 2016 PL 50 02771 Espoo
27.-28.10. KV Seinäjoki
la 10.11. NORD Jyväskylä Morten Matthes, Tanska Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 1.10.
15.10.
22.10.
38
45
55
36
43
55
FI8646002220034096 JKL HURTTA DOGSHOWS 2018 PL 50
02771 Espoo
su 11.11. KV Jyväskylä Paula Heikkinen-Lehkonen Paula Heikkinen-Lehkonen 1.10.
15.10.
22.10.
40
47
55
38
45
55
FI8646002220034096 JKL HURTTA DOGSHOWS 2018 PL 50
02771 Espoo
la 15.12. Helsinki Winner -18
NORD Helsinki
Anna Kochan, Puola Jörgen Hindse, Tanska 2.10.
5.11.
19.11.
59
69
80
54
64
80
FI0412433000081520 Voittajat 2018
PL 50 02771 Espoo
su 16.12. Voittaja -18 KV Helsinki Nina Janger Anna Kochan, Puola 2.10.
5.11.
19.11.
59
69
80
54
64
80
FI0412433000081520 Voittajat 2018
PL 50 02771 Espoo

Comments are closed.