Collie Shows 2018 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 14.1. KV Kajaani Tiina Taulos Tiina Taulos 20.11.
11.12.
15.12.
37
42
50
37
42
50
PK 41
LK 27
Kia Karnival Di Cambiano
Timonan Veronica Velvet
su 14.1. Lahti Jaana Hartus Kristiina Niemelä 13.12.
15.12.
30
50
30
50
PK 23
LK 21
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s Rick Rolled
la 20.1. KV Turku Margaret Martin, Irlanti Margaret Martin, Irlanti 21.11.
21.12.
38
45
35
42
PK 28
LK 27
Fresita´s Dragon´s New Sensation
Clingstone´s Make My Day
la 17.2. Seinäjoki, Erkkari Sue Brandall & Cathy Howard, Iso-Britannia Marianne Benton, Iso-Britannia 17.1.
29.1.
32
45
25
45
PK 81
LK 58
Crofter´s Only Master Kisser
Clingstone´s King Himself
la 3.3. Juuka Nina Janger Nina Janger 5.2.
16.2
35
37
33
37
PK 26
LK 12
Zinnia´s Driftin Dream
Koiruuksien Tim-Antti
la 24.3. KV Lahti John R Walsh, Irlanti Rob Douma, Hollanti 28.1.
20.2.
23.2.
42
46
60
37
40
60
PK 53
LK 33
pe 30.3. Lappeenranta Dennis Kuzelj, Bulgaria Johnny Andersson, Ruotsi 4.3. 37 35 PK 29
LK 23
la 31.3. KV Lappeenranta Zorica Blomqvist, Ruotsi Zorica Blomqvst, Ruotsi 4.3. 40 37 PK 29
LK 27
la 14.4. KV Vaasa Martin Baskaran, Espanja Martin Baskaran, Espanja 12.2.
12.3.
19.3.
38
44
60
34
40
60
PK 44
LK 28
ti 1.5. Lahti Jetta Tschokkinen Jetta Tschokkinen 4.4.
8.4.
33
50
28
50
FI2540550016590693 Lahti Vappunäyttely 2018 Tmi Bebops PL 267 45101 Kouvola
la 5.5. Kajaani Tuire Okkola Tuire Okkola 11.4. / 15.4. 33 30 FI8780002705640083 Touko-Kajaani 2018 Eija Makkonen Vuoreslahdentie 417 87800 Kajaani
la 5.5. Parikkala Elena Ruskovaara Elena Ruskovaara 3.4.
9.4.
35
45
30
45
FI0553260020019804 
Parikkala rn, ShowHau Center Oy/ Näyttelypalvelut Nilsaksentie 2
01510 VANTAA
la 5.5. Polvijärvi Hilkka Salohalla Hilkka Salohalla 9.4. 38 38 FI9053540420056542 Polvijärven ryhmänäyttely 2018 PL 50 02771 Espoo
la 5.5. Posio Marja Talvitie Tuula Savolainen 9.4. 35 30 FI7653590140014057 Posion ryhmänäyttely 5.5.2018 PL 50 02771 Espoo
la 5.5. NORD Tampere Colm Hastings, Irlanti Colm Hastings, Irlanti 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
33
40
65
FI7457300820820872 Hau-Hau Dog Show 2018 PL 50 02771 ESPOO
su 6.5. KV Tampere Marinne Holm Marianne Holm 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
38
45
65
FI0857300820080980 Hau-Hau Dog Show 2018 PL 50 02771 ESPOO
to 10.5. Helsinki, PK-tapahtuma Harri Lehkonen Nina Janger 13.4. 34 29 FI1380001801174906 Palveluskoiratapahtuma 2018 PL 50 02771 ESPOO
la 12.5. Järvenpää Patricia Guild, Etelä-Afrikka Patricia Guild, Etelä-Afrikka 16.3.
13.4.
19.4.
33
38
50
30
35
50
FI7050250220105001 Järvenpää 2018
PL 50 02771 Espoo
la 12.5. Harjavalta Vojislav Al Daghistani, Serbia Anca Giura, Romania 8.4.
15.4.
37
40
34
40
FI8050370520065869 Harjavallan ryhmänäyttely 2018
c/o Ainonkatu 7
38710 KANKAANPÄÄ
su 13.5. Seinäjoki Marja Talvitie Marja Talvitie 18.4.
26.4.
32
40
28
40
FI0847270010147050 Seinäjoen ryhmänäyttely PL 30 65101 Vaasa
su 13.5. NORD Oulu Matti Luoso Matti Luoso 15.3.
15.4.
22.4.
37
42
50
37
42
50
FI0657413620288214 OULU NORD 12.5-13.5.2018 PL 50 02771 ESPOO
la 19.5. Oulainen Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 1.4.
23.4.
29.4.
30
35
40
25
30
35
FI6053130120136255 Oulaisten RN 2018 PL 50
02771 Espoo
la 19.5. NORD Hamina Piedro Bottagisio, Italia Pirjo Aaltonen 24.4. 35 30 FI4351720220195672 Haminan koiranäyttely  2018 PL 267 45101 Kouvola
su 20.5. KV Helsinki Saija Juutilainen John R. Walsh, Irlanti 21.3.
25.4.
30.4.
36
34
50
42
40
50
FI1323072100002791 Royal Canin Show 2018 PL 50 02771 Espoo
la 26.5. Iiitti Maret Kärdi, Viro Maret Kärdi, Viro 28.4. 35 30 FI9550100320023531 Iitin näyttely 26.5.2018 PL 50 02771 ESPOO
la 26.5. Keuruu Tarja Löfman Tarja Löfman 15.4.
30.4.
10.5.
32
35
40
32
33
40
FI5247621020020564 Keuruun koiranäyttely 2018 PL 30 65101 Vaasa
la 26.5. Rovaniemi Helin Tenson Hilkka Salohalla 23.4.
30.4.
36
50
29
50
FI7280001371306995 Lapin Spanielikerhon juhlanäyttely PL 50 02771 Espoo
la 26.5. Salo Dermot Timmins, Irlanti Dermot Timmins, Irlanti 26.4.
3.5.
33
45
33
45
FI3454100220214145  Sadeco Oy/SALO RN 2018 Tekniikantie 2
02150 Espoo
la 26.5. KV Joensuu Ferdinando Asnaghi, Italia Ferdinando Asnaghi, Italia 28.4.
3.5.
40
50
37
50
FI4753540420054794 FI Suvi-Karelia 2018 PawDium Sahatie 3 01650 Vantaa
su 27.5. Joensuu Birte Scheel, Tanska Birte Scheel, Tanska 28.4.
3.5.
38
50
35
50
FI4753540420054794 Suvi-Karelia 2018 PawDium Sahatie 3 01650 Vantaa
su 27.5. Rauma Petra Junehall, Ruotsi Maija Mäkinen 26.3.
26.4.
2.5.
35
42
50
33
40
50
FI5244500010136551 Rauma KR 2018 PL 50 02771 Espoo
su 3.6. Mänttä-Vilppula Harry Tast Harry Tast 27.4.
4.5.
35
50
28
50
FI7455210740033799 ShowHau Center Oy/ Näyttelypalvelut
Nilsaksentie 2 01510 VANTAA
la 9.6. Forssa Rui Oliveira, Portugali Pirjo Aaltonen 11.5.
16.5
38
55
32
55
FI8343272020000935 Forssa 2018 PL 50 02771 Espoo
su 10.6. Alavus Päivi Eerola Päivi Eerola 20.4.
9.5.
14.5.
27
31
50
25
29
50
FI1649131420063832 Miljoona Koira 2018 PL 50 02771 Espoo
la 16.6. Reisjärvi Marianne Holm Marianne Holm 17.5.
30.5.
35
35
30
35
FI8047531020009055 Reisjärven ryhmänäyttely PL 30 65101 Vaasa
la 16.6. NORD Kotka Robert Harbin, Australia Leila Kärkäs 15.5.
21.5.
38
45
33
45
FI1751720220081195 Sadeco Oy/Kotkan Ruusu 2018
Tekniikantie 2
02150 Espoo
la 16.6. Salo Per Kristian Andersen, Ruotsi Per Kristian Andersen, Ruotsi 16.4.
16.5.
37
42
34
39
FI1054103350022494 Salo Kr 2018 PL 50 02771 Espoo
su 17.6. NORD Rovaniemi Serghei Volinets, Moldova Serghei Volinets, Moldova 24.4.
14.5.
18.5.
38
44
65
34
39
65
FI5156400220029230 Rovaniemi NORD 2018
PL 50 02771 ESPOO
la 30.6. Tuusniemi Zorica Zalijevic, Ruotsi Zorica Salijevic, Ruotsi 4.6. 35 35 FI5454823720006923 Koillis-Sawo 2018 PL 50
02771 Espoo
su 1.7. Raasepori Veli-Pekka Kumpumäki Tanya Ahlman-Stocmari 30.4.
28.5.
4.6.
35
40
50
32
35
50
FI5540550011225956 Karjaa 2018 PL 50 02771 ESPOO
la 7.7. Juva Eeva Resko Paavo Mattila 31.5.
12.6.
36
50
33
50
FI6453830420984689 Juvan kr-näyttely 2018 Maarit Hassinen Saukonkuja 2A 50190 Mikkeli
su 8.7. KV Oulu Roberto Schill, Romania Maria Dekaristou, Kreikka 15.5.
11.6.
39
45
35
40
FI3147300010325842 OULU KV 2018
PL 50
02771 Espoo
la 14.7. Mäntsälä Monica Vikner Stafberg, Ruotsi Monica Vikner Stafberg, Ruotsi 13.5.
14.6.
19.6.
34
39
50
34
39
50
FI5452820120143993 Sadeco Oy/Mäntsälä 2018 Tekniikantie 2 02150 Espoo
su 15.7. Laukaa Erling K Pedersen, Tanska Erling K Pedersen, Tanska 8.6.
17.6.
34
50
30
50
FI4052210520073869 ShowHau Center Oy/ Näyttelypalvelut Nilsaksentie 2 01510 VANTAA
la 21.7. KV Ylivieska Kirsi Tevalin Kirsi Tevalin 15.5.
14.4.
21.6.
38
43
60
33
38
60
FI2047540010062867 Ylivieska kv 2018 PL 50 02771 Espoo
su 22.7. KV Kemi Vilmos Kardos, Unkari Jasna Matejcic, Kroatia 18.6. 42 37 FI2651311320009789 Kemin Heinänäyttely 2018 PL 50 02771 Espoo
su 22.7. Helsinki Ann-Christine Johansson, Ruotsi Ann-Christine Johansson, Ruotsi 31.5.
21.6.
28.6.
35
40
60
35
40
60
 FI4614913000109643 Helsinki KR 21.-22.7.2018 PL 50 02771 Espoo
la 28.7. Porvoo Ingrid Hein, Viro Tarja Löfman 25.6.
2.7.
35
45
30
45
FI7740501020192257 Porvoo RN 28.7.2018 PL 50 02771 Espoo
la 28.7. KV Pori Maija Lehtonen Maija Lehtonen 24.5.
21.6.
28.6.
38
43
58
33
38
58
FI7057009540032425 PORI KV 2018
Ylikyläntie 18
28220 Pori
su 29.7. KV Mikkeli Leif Lehmann Jörgensen, Tanska Leif Lehmann Jörgensen, Tanska 18.6.
2.7.
9.7.
39
45
55
35
40
55
FI2452710440237700 Mikkeli KV 2018 PL 50
02771 Espoo
pe 3.8. Kuopio George Kostopoulos, Kreikka Nina Janger 4.6.
2.7.
9.7.
36
40
50
36
40
50
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
la 4.8. NORD Kuopio Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 4.6.
2.7.
9.7.
38
42
50
38
42
50
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
la 4.8. Harjavalta
su 5.8. KV Kuopio Unto Timonen Unto Timonen 4.6.
2.7.
9.7.
40
45
60
40
45
60
FI8554823720007335 Sawo Show 2018 PL 50 02771 Espoo
su 5.8. Luumäki
la 11.8. Lappeenranta
la 11.8. Raisio
la 18.8. Kouvola Tuula-Maija Tammelin, Tanska Tuula-Maija Tammelin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
FI9457500120047882  Sadeco Oy/Kouvola 2018 Tekniikantie 2 02150 Espoo
su 19.8. Heinola Tomas Rohlin, Tanska Tomas Rohlin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
FI7442121220010775 Heinola KR 2018 PL 50 02771 Espoo
la 25.8. NORD Riihimäki Martin Johansson, Ruotsi Marja Talvitie 9.7.
23.7.
30.7.
35
40
55
32
37
55
FI5843270010250528 Riihimäki NORD 2018 PL 50 02771 Espoo
la 25.8. Ristiina Nina Janger Aire-Piret Pärn, Viro 6.8. 36 30 FI8741651220007703 Ristiinan Ryhmänäyttely 2018 Maarit Hassinen Saukonkuja 2A 50190 Mikkeli
la 25.8. Nokia
la 1.9. Helsinki
su 2.9. Ähtäri Soile Bister Soile Bister 31.7.
12.8.
33
40
28
40
FI3055400520057254 Ähtärin ryhmänäyttely PL 30 65101 Vaasa
la 8.9. Parainen
la 8.9. Espoo, Erkkari Anne Smith, Gibraltar & Derek Smith, Iso-Britannia Anne & Nick Smith, Gibraltar 10.8.
17.8.
32
35
27
35
FI4157202320044450 COLLIE-ERKKARI 2018 Sari Kupiainen Sorvikuja 1b 01650 Vantaa
su 9.9. Porvoo
su 23.9. Hyvinkää
29.-30.9. KV Eckerö Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi FI1716303000004317 Åland Dog Show 2016 PL 50 02771 Espoo
27.-28.10. KV Seinäjoki
la 10.11. NORD Jyväskylä
su 11.11. KV Jyväskylä
la 15.12. NORD Helsinki
su 16.12. KV Helsinki

Comments are closed.