Collie Shows 2018 in Finland

Palaute & korjaukset: josekuu @ gmail.com (poista välit ennen ja jälkeen @-merkkiä)

Ensitiedot näyttelyistä tulevat todella aikaisin. Tarkistakaa ennen ilmoittautumista suoraan näyttelyn sivuilta onko esim. näyttelypaikan tai tuomarien osalta tullut muutoksia. Jos huomaatte muutoksia alla olevaan listaan, niin mielellään ilmoittakaa niistä sähköpostiini.

INT – KV ALL BREEDS – KAIKKIEN ROTUJEN GROUP – RYHMÄ SPECIALITY – ERIKOIS
Pvm Paikka Tuomari:
pitkäkarvaiset
Tuomari:
sileäkarvaiset
Ilm. pv EUR
1. koira
EUR
2. koira
Tilinumero
Nlyyn ilm.
Ilm. osoite
ROP PK
ROP SK
Date Place Judge: Roughs Judge: Smooths Entry date 1st dog 2nd dog Bank account
Entries
Entry address
BOB Roughs
BOB Smooths
su 14.1. KV Kajaani Tiina Taulos Tiina Taulos 20.11.
11.12.
15.12.
37
42
50
37
42
50
PK 41
LK 27
Kia Karnival Di Cambiano
Timonan Veronica Velvet
su 14.1. Lahti Jaana Hartus Kristiina Niemelä 13.12.
15.12.
30
50
30
50
PK 23
LK 21
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s Rick Rolled
la 20.1. KV Turku Margaret Martin, Irlanti Margaret Martin, Irlanti 21.11.
21.12.
38
45
35
42
PK 28
LK 27
Fresita´s Dragon´s New Sensation
Clingstone´s Make My Day
la 17.2. Seinäjoki, Erkkari Sue Brandall & Cathy Howard, Iso-Britannia Marianne Benton, Iso-Britannia 17.1.
29.1.
32
45
25
45
PK 81
LK 58
Crofter´s Only Master Kisser
Clingstone´s King Himself
la 3.3. Juuka Nina Janger Nina Janger 5.2.
16.2
35
37
33
37
PK 26
LK 12
Zinnia´s Driftin Dream
Koiruuksien Tim-Antti
la 24.3. KV Lahti John R Walsh, Irlanti Rob Douma, Hollanti 28.1.
20.2.
23.2.
42
46
60
37
40
60
PK 53
LK 33
Zinnia´s Sunset Bulevard
Timonan Veronica Velvet
pe 30.3. Lappeenranta Dennis Kuzelj, Bulgaria Johnny Andersson, Ruotsi 4.3. 37 35 PK 29
LK 23
Black Gary Snow White
Timonan Urban Uranus
la 31.3. KV Lappeenranta Zorica Blomqvist, Ruotsi Zorica Blomqvst, Ruotsi 4.3. 40 37 PK 29
LK 27
Hawkfield´s What´s It To You
Clingstone´s Make My Day
la 14.4. KV Vaasa Martin Baskaran, Espanja Martin Baskaran, Espanja 12.2.
12.3.
19.3.
38
44
60
34
40
60
PK 44
LK 28
Irokon Nothing But Glitter
Diamondfox One Secret Of Fox
ti 1.5. Lahti Jetta Tschokkinen Jetta Tschokkinen 4.4.
8.4.
33
50
28
50
PK 31
LK 13
Irokon Nothing But Glitter
Kangasvuokon Shirley
la 5.5. Kajaani Tuire Okkola Tuire Okkola 11.4. / 15.4. 33 30 PK 10
LK 7
Black Kiera Of Kingly Shine
Lubin´s Runner-Up
la 5.5. Parikkala Elena Ruskovaara Elena Ruskovaara 3.4.
9.4.
35
45
30
45
PK 15
LK 15
Sunwind´s Perfectly Blue
Kangasvuokon Suomi-Neito
la 5.5. Polvijärvi Hilkka Salohalla Hilkka Salohalla 9.4. 38 38 PK 11
LK 4
Silimen Uskomaton Unelma
Sandcastle´s Choose Me
la 5.5. Posio Marja Talvitie Päivi Eerola 9.4. 35 30 PK 20
LK 3
Serasecret Moonshine Angel
la 5.5. NORD Tampere Rita Mccarry-Beattie, Irlanti Rita Mccarry-Beattie, Irlanti 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
33
40
65
PK 25
LK 20
Irokon Nothing But Attitude
Clingstone´s Make My Day
su 6.5. KV Tampere Marinne Holm Marianne Holm 28.2.
3.4.
9.4.
38
45
65
38
45
65
PK 17
LK 18
Zinnia´s Driftin Dreams
Clingstone´s King Himself
to 10.5. Helsinki, PK-tapahtuma Harri Lehkonen Nina Janger 13.4. 34 29 PK 28
LK 17
Roxier´s Blue Maxman
Koiruuksien Meri Tähti
la 12.5. Järvenpää Patricia Guild, Etelä-Afrikka Patricia Guild, Etelä-Afrikka 16.3.
13.4.
19.4.
33
38
50
30
35
50
PK 37
LK 29
Irokon Nothing But Clitter
Lifedream Shepherd´s Pie
la 12.5. Harjavalta Vojislav Al Daghistani, Serbia Anca Giura, Romania 8.4.
15.4.
37
40
34
40
PK 26
LK 10
Impress Me Fantazija
Judy´s Magician Devil´s Dance
su 13.5. Seinäjoki Marja Talvitie Marianne Holm 18.4.
26.4.
32
40
28
40
PK 22
LK 1
Marcol Flash Out Blue
Kangasvuokon Tähkäpää
su 13.5. NORD Oulu Matti Luoso Matti Luoso 15.3.
15.4.
22.4.
37
42
50
37
42
50
PK 24
LK 13
Sunwind´s Perfectly Blue
Clingstone´s Ready Or Not
la 19.5. Oulainen Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 1.4.
23.4.
29.4.
30
35
40
25
30
35
PK 22
LK 15
Skabona Oriental Style
Timonan Xiu Xiomara
la 19.5. NORD Hamina Piedro Bottagisio, Italia Boris Spoljaric, Kroatia 24.4. 35 30 PK 25
LK 13
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Make My Day
su 20.5. KV Helsinki Saija Juutilainen John R. Walsh, Irlanti 21.3.
25.4.
30.4.
36
34
50
42
40
50
PK 49
LK 19
Black Elles Non Stop Drifting
Clingstone´s King Himself
la 26.5. Iiitti Maret Kärdi, Viro Maret Kärdi, Viro 28.4. 35 30 PK –
LK 6

Kangasvuokon Suomi-Neito
la 26.5. Keuruu Tarja Löfman Tarja Löfman 15.4.
30.4.
10.5.
32
35
40
32
33
40
PK 35
LK 8
Black Elles Non Stop Drifting
Sandcastle´s Choose Some Pink
la 26.5. Rovaniemi Helin Tenson Hilkka Salohalla 23.4.
30.4.
36
50
29
50
PK 15
LK 7
Chiking I´m Wild Girl
Diamondfox Magical Love
la 26.5. Salo Dermot Timmins, Irlanti Dermot Timmins, Irlanti 26.4.
3.5.
33
45
33
45
PK 13
LK 20
Crofter´s Only Master Kisser
Natalain Satellite Of Love
la 26.5. KV Joensuu Ferdinando Asnaghi, Italia Ferdinando Asnaghi, Italia 28.4.
3.5.
40
50
37
50
PK 25
LK 12FI
Roxier´s Last Edition
Timonan Veronica Velvet
su 27.5. Joensuu Birte Scheel, Tanska Birte Scheel, Tanska 28.4.
3.5.
38
50
35
50
PK 22
LK 9
Roxier´s Blue Maxman
Timonan Veronica Velvet
su 27.5. Rauma Petra Junehall, Ruotsi Maija Mäkinen 26.3.
26.4.
2.5.
35
42
50
33
40
50
PK 15
LK 12
Dispiritos Blanco Bilbao
Natalain Satellite Of Love
su 3.6. Mänttä-Vilppula Harry Tast Harry Tast 27.4.
4.5.
35
50
28
50
PK 24
LK 6y
Candymoon Locked In Love
Timonan Viking Viggo
la 9.6. Forssa Rui Oliveira, Portugali Tino Pehar, Kroatia 11.5.
16.5
38
55
32
55
PK 33
LK 17
Impress Me Fantazija
Koiruuksien Meri Tähti
su 10.6. Alavus Päivi Eerola Päivi Eerola 20.4.
9.5.
14.5.
27
31
50
25
29
50
PK 38
LK 29
Black Elles Non Stop Drifting
Timonan Veronica Velvet
la 16.6. Reisjärvi Marianne Holm Marianne Holm 17.5.
30.5.
35
35
30
35
PK 15
LK 8
Silimen Uskomaton Unelma
Superhessu
la 16.6. NORD Kotka Robert Harbin, Australia Annukka Paloheimo 15.5.
21.5.
38
45
33
45
PK 28
LK 10
Roxier´s Blue Maxman
Clingstone´s Make My Day
la 16.6. Salo Per Kristian Andersen, Ruotsi Per Kristian Andersen, Ruotsi 16.4.
16.5.
37
42
34
39
PK 14
LK 17
Crinoid´s Apple Bloom
Timonan Veronica Velvet
su 17.6. NORD Rovaniemi Petr Rehanek, Tsekki Miroslaw Redlicki, Puola 24.4.
14.5.
18.5.
38
44
65
34
39
65
PK 14
LK 10
Impress Me Fantazija
Diamondfox Magical Love
la 30.6. Tuusniemi Zorica Blomqvist, Ruotsi Zorica Blomqvist, Ruotsi 4.6. 35 35 PK 17
LK 9
Black Gary Wonderful Birdie
Black Elles Gallant Magic
su 1.7. Raasepori Veli-Pekka Kumpumäki Tanya Ahlman-Stocmari 30.4.
28.5.
4.6.
35
40
50
32
35
50
PK 21
LK 18
Sandspring Beatrice
Clingstone´s Make My Day
la 7.7. Juva Eeva Resko Paavo Mattila 31.5.
12.6.
36
50
33
50
PK 11
LK 5
Black Gary Wonderful Birdie
Futermaker´s Hepatica
su 8.7. KV Oulu Roberto Schill, Romania Maria Dekaristou, Kreikka 15.5.
11.6.
39
45
35
40
PK 31
LK 17
Impress Me Fantazija
Diamondfox Miracle Of Blue Sky
la 14.7. Mäntsälä Monica Vikner Stafberg, Ruotsi Monica Vikner Stafberg, Ruotsi 13.5.
14.6.
19.6.
34
39
50
34
39
50
PK 27
LK 9
Black Gary Dancing Destiny
Clingstone´s Make My Day
su 15.7. Laukaa Erling K Pedersen, Tanska Erling K Pedersen, Tanska 8.6.
17.6.
34
50
30
50
PK 29
LK
7
Marcol Flash Out Of Blue
Sandcastle´s Choose Some Pink
la 21.7. KV Ylivieska Kirsi Tevalin Kirsi Tevalin 15.5.
14.4.
21.6.
38
43
60
33
38
60
PK 12
LK 18
Siniketun Moonwalker
Timonan Veronica Velvet
su 22.7. KV Kemi Vilmos Kardos, Unkari Jasna Matejcic, Kroatia 18.6. 42 37 PK 35
LK 21
Skabona Oriental Style
Timonan Veronica Velvet
su 22.7. Helsinki Ann-Christine Johansson, Ruotsi Ann-Christine Johansson, Ruotsi 31.5.
21.6.
28.6.
35
40
60
35
40
60
PK 35
LK 17
Marcol Flash Out Of Blue
Clingstone´s Make My Day
la 28.7. Porvoo Astrid Lundava, Viro Tarja Löfman 25.6.
2.7.
35
45
30
45
PK 37
LK 15
Roxier´s Blue Maxman
Lubin´s French Kiss
la 28.7. KV Pori Maija Lehtonen Maija Lehtonen 24.5.
21.6.
28.6.
38
43
58
33
38
58
PK 22
LK 31
Sandspring Beatrice
Clingstone´s Make My Day
su 29.7. KV Mikkeli Leif Lehmann Jörgensen, Tanska Leif Lehmann Jörgensen, Tanska 18.6.
2.7.
9.7.
39
45
55
35
40
55
PK 40
LK 25
Saruskan Unique Prince
Clingstone´s Make My Day
pe 3.8. Kuopio George Kostopoulos, Kreikka Nina Janger 4.6.
2.7.
9.7.
36
40
50
36
40
50
PK 20
LK 13
Black Gary Wonderful Birdie
Timonan Veronica Velvet
la 4.8. NORD Kuopio Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 4.6.
2.7.
9.7.
38
42
50
38
42
50
PK 12
LK 12
Black Elles Make Me Smile
Clingstone´s Make My Day
la 4.8. Harjavalta Janiki Steinbock, Israel Päivi Eerola 30.6.
7.7.
37
40
35
40
PK 25
LK 10
Irokon Silverstar
Clingstone´s Xmas Hope
su 5.8. KV Kuopio Unto Timonen Unto Timonen 4.6.
2.7.
9.7.
40
45
60
40
45
60
PK 13
LK 12
Black Elles Non Stop Drifting
Timonan Veronica Velvet
su 5.8. Luumäki Tanja Ahlman-Stockmari Tanja Ahlman-Stockmari 5.7. 34 28 PK 19
LK 9
Black Gary Easy Lover
Cinnaberry´s Time Has Come
la 11.8. Lappeenranta Irina Poletaeva Elena Ruskovaara 9.7.
16.7.
32
40
28
40
PK 13
LK 6
Silimen Uskomaton Unelma
Timonan Gharma Gets Glory
la 11.8. Raisio Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi Anne-Chaterine Edoff, Ruotsi 15.6.
13.7.
17.7.
34
39
50
30
35
50
PK 14
LK 14
Carnoustie´s Duchesse
Timonan Veronica Velvet
la 18.8. Kouvola Tuula-Maija Tammelin, Tanska Tuula-Maija Tammelin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
PK 26
LK 15
Black Elles Non Stop Drifting
Clingstone´s Make My Day
su 19.8. Heinola Tomas Rohlin, Tanska Tomas Rohlin, Tanska 16.7.
22.7.
38
50
35
50
PK 26
LK 14
Impress Me Fantazija
Clingstone´s Make My Day
la 25.8. NORD Riihimäki Martin Johansson, Ruotsi Marja Talvitie 9.7.
23.7.
30.7.
35
40
55
32
37
55
PK 19
LK 12
Woolmill´s N´dion Ice Imperial
Clingstone´s Christmas Hope
la 25.8. Ristiina Nina Janger Aire-Piret Pärn, Viro 6.8. 36 30 PK 16
LK 12
Silimen Uskomaton Unelma
Turella´s Jack Pot
la 25.8. Nokia Pirjo Aaltonen Tarja Löfman 30.7. 32 28 PK 13
LK 21
Dispiritos Fonzo Frostbite
Talvilinnan Miina Mitäs Mitäs
la 1.9. Helsinki Tuula Savolainen Tuula Savolainen 18.7.
1.8.
5.8.
38
45
60
32
32
60
PK 13
LK 14
Lassie Line Charm N Classy
Clingstone´s Make My Day
su 2.9. Ähtäri Marjatta Pylvänäinen-Suorsa Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 31.7.
12.8.
33
40
28
40
PK 35
LK 12
Marcol Flash Out Blue
Timonan Gharma Gets Glory
la 8.9. Parainen Jetta Tschokkinen Jetta Tschokkinen 13.7.
13.8.
33
37
29
33
PK 9
LK 7
Lion Blend Inky Rose
Lubin´s Priscilla
la 8.9. Espoo, Erkkari Anne Smith, Gibraltar, Derek Smith & Valerie Geddes, Iso-Britannia Anne & Nick Smith, Gibraltar & Valerie Geddes, Iso-Britannia 10.8.
17.8.
32
35
27
35
PK 188
LK 113
Roxier´s Blue Maxman
Lubin´s French Kiss
su 9.9. Porvoo Elena Ruskovaara Rolf Blessing, Saksa 16.7.
1.8.
8.8.
37
45
55
37
45
55
PK 27
LK 24
Ladnar Kissmaster
Clingstone´s Make My Day
su 23.9. Hyvinkää Tarja Löfman Nina Janger 28.8. 37 32 PK 19
LK 11
Roxier´s Blue Maxman
Timonan Houdini Has Hightail
su 30.9. KV Eckerö Elina Haapaniemi Elina Haapaniemi 16.7.
27.8.
4.9.
39
44
60
34
39
60
PK 13
LK 6
la 27.10. KV Seinäjoki Margaretha Carlsson, Ruotsi Margareth Carlsson, Ruotsi 27.8.
25.9.
30.9.
38
44
60
33
38
60
FI1649131420063832 Seinäjoki 2018 PL 50 02771 Espoo
la 10.11. NORD Jyväskylä Morten Matthes, Tanska Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 1.10.
15.10.
22.10.
38
45
55
36
43
55
FI8646002220034096 JKL HURTTA DOGSHOWS 2018 PL 50 02771 Espoo
su 11.11. KV Jyväskylä Paula Heikkinen-Lehkonen Paula Heikkinen-Lehkonen 1.10.
15.10.
22.10.
40
47
55
38
45
55
FI8646002220034096 JKL HURTTA DOGSHOWS 2018 PL 50 02771 Espoo
la 15.12. Helsinki Winner -18
NORD Helsinki
Anna Kochan, Puola Jörgen Hindse, Tanska 2.10.
5.11.
19.11.
59
69
80
54
64
80
FI0412433000081520 Voittajat 2018
PL 50 02771 Espoo
su 16.12. Voittaja -18 KV Helsinki Nina Janger Anna Kochan, Puola 2.10.
5.11.
19.11.
59
69
80
54
64
80
FI0412433000081520 Voittajat 2018
PL 50 02771 Espoo

Comments are closed.